Култура

ДВОРЕЦ НА КУЛТУРАТА И СПОРТА

  • Адрес: "бул. Княз Борис I" №115
  • Директор: Минко Христов
  • тел.: 645 125

ЧИТАЛИЩА:

  • "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"
  • Адрес: “Лоза”5
  • Читалищен секретар:Добринка Добрева
  • тел.: 303 091
  1. Школа по изобразително изкуство "Арт-Визия" - Светлана Йосифова-Михова;
    - Театрална работилница "Фантазия" - р-л Миглена Параскевова;
    - Курс по математика - Стефка Петрова;
    - Курс по български език - Албена Комитова;
    - Курс по английски език - Венета Чолакова;
  2. Класически балет - Татяна Костова;
  3. Студио за модерни танци - ръководител Милена Попова;
  4. Гайдарски оркестър Диньо Маринов - ръководител Димо Желев;
  5. Народен оркестър - р-л Димо Желев;
  6. Тамбурашки оркестър - Даниела Инджова;
  7. Хип Хоп танци - Маринела Станчева
  8. Театрално студио “МОНТФИЗ”завъзрастни- худ.  ръководител Бистра Марчева

 

  • „ОТЕЦ ПАЙСИЙ”

  • Адрес: Ул.”Братя Бъкстон” № 12 А
  • Читалищен секретар: Даниела Колева
  • тел.: 613 758
  1. ПИАНО и солфеж - преподавател Дарина Христова
  2. КИТАРА и солфеж - преподавател Владимир Влаев
  3. ЦИГУЛКА и солфеж - преподавател Людмила Николчева
  4. АКОРДЕОН и солфеж - Емил Илиев
  5. Арт ателие “РАКУРС“ - Любка Бонева
  6. Детски танцов ансамбъл “ЗОРНИЦА” - гл. худ. р-л Стефан Желязков
  7. Школи по народни  инструменти
  8. ГАЙДА - преподавател Петър Станков
  9. КАВАЛ - преподавател Димитър Ангелов
  10. ГЪДУЛКА - преподавател Алдомир Козарев
  11. ТАМБУРА - преподавател Даниела Инджова
  12. НАРОДНО ПЕЕНЕ -  преподавател Ирена Петкова
  13. Вокална формация “БЪНДЖИ  СИНГЪРС” - худ. ръководител Тома ЕзекиевТанцово студио “КАРМА” - балетен педагог Теодора Станева
  14. Балет “ЛИДЕР” - ръководители Олена Сотирова и Лариса Хилкова
  15. Театрално студио “МОНТФИЗ” за деца- худ.  ръководител Бистра Марчева

Детски клуб “МНОГОЗНАЙКО”

  •  

    „АСЕН ЗЛАТАРОВ”

  • Адрес: Жк ”Чайка”, ул. "Рупи", № 3
  • Читалищен секретар: Анелия Стойчева
  • тел.: 301 485
  1. Школа по спортни танци Let`s dance - ръководител Деница Скулева;
  2. Школа по класически балет - Нина Иванова;
  3. Школа за фолклорни танци - хореограф Тодор Тодоров;
  4. Школа по пиано - преподавател Олга Чакърова;
  5. Курс по изобразително изкуство - преподавател Румена Пенчева;
  6. Курс по английски език - Юлия Добрева;
  7. Курс по архитектура - подготовка за кандидатстване във ВУЗ - Светлин Ненов;

 

  • „ПРОСВЕТА”

  • Адрес: Кв.”Виница, ул. "Димитър Солунски", №6
  • Читалищен секретар: Катя Вълчанова
  • тел.: 341 639
  1. Школа по модерен балет - Снежана Аначкова
  2. Школа по народни танци - Димитринка Радулова
  3. Курс за индивидуално изучаване на народни песни - Катя Вълчанова

ФЕСТИВАЛИ:

 

 МЕЖДУНАРОДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ "МОРЕ И СПОМЕНИ"

 

Слънчева и гостоприемна Варна посреща  гости от цял свят!

 От 1998 година ново музикално събитие,Международния музикален фестивал "Море и спомени", обогатява културния живот на град Варна.Той се организира от читалище "Васил Левски" с любезното съдействие на Община Варна и под патронажа на г-н Кирил Йорданов, кмет на Варна. Фестивалът има за цел да представи популярната музика на България и останалите страни по света.
Освен конкурсни концерти се организират и други съпътстващи събития : Концерт на сцена  "Раковина"  в Морската градина  и среща с журито и участниците. 
Международният музикален фестивал "Море и спомени" има конкурсен характер.Участниците във фестивала могат да бъдат изпълнители над 16 години.

През 2010 година от 7 до 9 май град Варна ще бъде домакин на ХIII Международен музикален фестивал "Море и спомени".

 

 

        море и спомени море и спомени       

        море и спомени 

 

 

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

Background Image

Header Color

:

Content Color

: